Coś się kończy a coś zaczyna…

Wraz z podjęciem decyzji o małżeństwie kończy się pewien etap w życiu każdego człowieka. Nie oznacza to, że wraz z końcem nic się nie zaczyna. Wręcz przeciwnie, można stwierdzić, iż to początek czegoś zupełnie nowego.

Można powiedzieć, że to przejście na nieco wyższe poziomy, zwane samodzielnością i dorosłością. Od człowieka odpowiedzialnego tylko za siebie, przychodzi czas na wzięcie odpowiedzialności także za druga osobę, a w przyszłości również za własne dzieci.

To czas zdobywania nowych doświadczeń i poznawania nowych zdarzeń. Sytuacji, z którymi prawdopodobnie wcześniej nie było możliwości spotkania się, a teraz stają się one codziennością.

Jednak następuje moment podejmowania czasem niełatwych decyzji, za które trzeba będzie odpowiadać. Wspólnie podjęte  wybory, które wpłyną na dalsze losy małżonków, nie zawsze będą przynosiły same korzyści.

Decyzji, które  nie są łatwe i jednoznaczne, a czasami niepewne i  dość ryzykowne, będzie znacznie więcej niż dotychczas. Młode małżeństwa stają na linii startu swojego samodzielnego życia. I choć do mety jest jeszcze bardzo daleko, aby do niej dotrzeć trzeba wystartować. Podjąć wysiłek biegu na długi dystans do celu, jakim jest dorosłe życie. W celu polepszenia relacji w małżeństwie warto zdecydować się na terapia małżeńska szczecin .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *