Dopłaty do kredytów

Od 1 stycznia 2014 ma zostać wprowadzony w życie projekt Mieszkanie dla młodych. Daje on szanse wsparcia finansowego młodym ludziom wchodzącym w prawdziwą dorosłość. Szanse, która pomoże im rozpocząć coś własnego.

Choć rząd podjął decyzje, że dopłaty będą limitowane i nie dostanie ich każdy,  to jednak mimo to można liczyć na pomoc z ich strony. Ważne, że dopłaty takie po prostu się pojawiły i istnieje realna szansa ich uzyskania.

Co prawda warunków jakie muszą spełniać młode pary jest kilka, jednak nie powinno to zniechęcać małżeństwa do podjęcia realizacji tychże punktów o dopłatę.  Po pierwsze dopłatami mają być objęte tylko nowe mieszkania.

Ponadto musi być to pierwsze lokum osób, które ubiegają się o dopłatę. Ustawa jak do tej pory nie przewiduje innych rodzajów mieszkań. Choć może z czasem rząd rozpatrzy kolejne formy dopłat, takie choćby jak dopłata do mieszkań na rynku wtórnym, domów jednorodzinnych czy wykupenie mieszkań spółdzielczych.

Po drugie duże znaczenie ma kryterium wiekowe i powierzchniowe. Przestrzeń mieszkania nie może przekraczać 75m kw. Natomiast osoby ubiegające się o dopłatę nie powinny mieć ukończonego 35 roku życia. Jeśli chodzi o pary, warunek ten musi spełniać przynajmniej jedno z małżonków, by móc pomyślnie przejść przez ten wymóg.  Po trzecie pary bezdzietne oraz single otrzymają od rządu 10 procent ceny mieszkania. Jeżeli zaś, małżeństwo ma na wychowaniu dziecko dopłata ta wynosić będzie 15 procent.

www.idealnypracodawca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *