Klamka zapadła

Zwieńczeniem dzieła, w tym przypadku chodzenia młodych par do oddziałów banków, jest wybranie najdogodniejszej oferty i podjęcie decyzji o wzięciu kredytu. Kiedy wszelkie rozmowy zostały już zakończone oraz umowa o pożyczce przygotowana, następuje najistotniejszy etap – podpisanie umowy.

Wydaje się, iż to jeden z najważniejszych podpisów jakie zostaną złożone przez małżonków. Podpisy, które wiążą ich z bankiem na pewien czas, który jest wystarczająco długi, by dobrze to przemyśleć. Dlatego w tym wypadku bardzo ważne jest dokładne przeczytanie całego tekstu.

Nawet jeśli ma to zająć kilka dodatkowych minut, to warto je poświęcić. To momenty, które decydować będą o przyszłym braku rozczarowania. W  razie wątpliwości co do zapisanych paragrafów należy je rozwiać.

Wyjaśnić wszystko to, co budzi niepokój lub niezrozumienie. Im więcej pytań zostanie zadanych tym lepiej dla pożyczkobiorcy. Najkorzystniej wyjaśnić wszystkie nieporozumienia przed podpisaniem decyzji wiążącej, potem klamka już zapadła.

Pozostawienie podpisu pod umową kredytową musi mieć świadomy i zdecydowany charakter. Formę pewnej decyzji i zgody z każdym punktem umowy.  Pracownik banku ma obowiązek odpowiedzenia na wszystkie niepokojące nas punkty dokumentu kredytowego.

Co więcej sam reprezentant banku powinien dążyć, do tego by umowa była jak najbardziej przejrzysta dla jego klienta. W tym przypadku poczucie pewności co do punktów umowy jest bardzo istotne.

spa.wpodróży.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *